İSTEDİĞİN ÜNİVERSİTE ve BÖLÜME GİRMEK HAYAL DEĞİL!
ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI İLE HEDEFİNİ YAKALA!


2012 yılından bu yana sürdürdüğümüz Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanan tüm öğrencilerimiz hayallerindeki bölüme girerek üniversiteli oldular.

Ferda Şahmalı

Parlakbirgelecek.com COO
ve Üniversite Danışmanlığı Koordinatörü

Nedir?

Üniversite adaylarının ihtiyaçlarını karşılayacak profesyonel danışmanlık hizmetidir.

Kimler yararlanabilir?

 • 9, 10, 11 ve 12. sınıfa devam eden lise öğrencileri
 • Lise Mezunları ve diğer üniversite adayları

Kapsam

 • Meslek Seçimi
 • Hedef Odaklı Çalışma
 • Performans Değerlendirme
 • YGS ve LYS Değerlendirme
 • Tercih Listesi Hazırlama

Uygulama Adımları

 • Siteye Kayıt
 • Mesleki Tercih Envanterleri Uygulaması
 • Danışmanlık Oturumlarına Geçilmesi

Hizmetlerimiz

11. ve 12. Sınıf Öğrencileri için 2018 Yıllık Üniversite Danışmanlığı başvuruları başlamıştır.

Meslek
Danışmanlığı(1 Oturum)

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Alan ve/veya Meslek Seçimi
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN

Yüz yüze Tercih
Danışmanlığı(2 Oturum)

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Meslek, Bölüm ve Üniversite Seçimi
 • Tercih Listesi Hazırlama
 • Size özel Uzman Rehber Öğretmen ile yüz yüze 2’şer saatlik 2 görüşme (aile ile birlikte katılım istenmektedir)
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN

Yıllık Üniversite
Danışmanlığı(6 Oturum)

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testi)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Alan ve/veya Meslek Seçimi
 • Alan / Meslek / Ana Dal / Üniversite Araştırmaları
 • Hedef Belirleme
  HIDDEN
  HIDDEN
 • Çalışma Performansı Değerlendirme
 • YGS ve LYS Sonuç Değerlendirme
 • Tercih Listesi Hazırlama

*Üniversite Danışmanlığı hizmetlerimiz Ankara ve İstanbul'da ofislerimizde yüzyüze verilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen ve diğer şehirlerde yaşayan adaylar ile görüşmeler internet üzerinden görüntülü videokonferans ile yapılmaktadır. Hizmet satın alımı yapılmadan önce randevu tarihleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GELECEĞİNİZ BİZİMLE DAHA PARLAK!

Üniversite Danışmanlığı

Nedir?

Üniversite adaylarına, Parlakbirgelecek.com sitesi içerik ve ürünlerini kullanarak, alan seçiminden başlayarak, meslek seçimi, ana dal seçimi, üniversite seçimi ve program seçimleri, yani, hedef belirlemeleri, belirledikleri hedeflere ulaşmaları, lise sonrası tüm opsiyonları tanımlamaları ve tercihlerini bilinçli şekilde oluşturmaları için Üniversite Danışmanlarınca bireysel oturumlarla (görüşmelerle) sunulan profesyonel bir danışmanlık hizmetidir.

Kimler Yararlanabilir?

 • Alan Seçiminde yardıma ihtiyaç duyan 9 ve 10. sınıf öğrencileri ile Meslek Seçimi konusunda kararsız olan 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile diğer üniversite adayları Meslek Danışmanlığı’ndan,
 • Tercih Listesi oluşturma konusunda yardıma ihtiyaç duyan 12. sınıf öğrencileri ile sınava tekrar girmiş diğer üniversite adayları Tercih Danışmanlığı’ından,
 • Baştan sona tüm süreç boyunca yardıma ve meslek seçimi ve hedef belirleme, hedef odaklı çalışma performansı değerlendirme, YGS ve LYS sonuç değerlendirme ve tecih listesi oluşturma konusunda kapsamlı desteğe ihtiyaç duyan 12. sınıf öğrencileri ve sınava tekrar girmiş diğer üniversite adayları Yıllık Üniversite Danışmanlığı’ndan yararlanabilirler.

Hizmet Kapsamı:

Bireysel Üniversite Danışmanlığı Hizmeti Yıllık Paketi aşağıda belirtilen hizmetleri kapsamaktadır:

 1. Oturum: Tanışma ve bireye özel olarak hazırlanan İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri Raporları, Birleştirilmiş Rapor ve En Uygun Meslekler Listesinin (alan içi ve alan dışı) analizi ve yorumlanması,
 2. Oturum: Adaya En Uygun Alan ve Hedef Meslek(lerin) belirlenmesi,
 3. Oturum: Hedefe ulaşmak için Çalışma Sistemi Önerileri ve Performans Değerlendirme,
 4. Oturum: YGS Durum Değerlendirme Raporu hazırlanması ve yorumlanması
 5. Oturum: LYS Tercih Analizi Raporu hazırlanması ve yorumlanması,
 6. Oturum: Tercih Listesi Hazırlama.

Meslek Danışmanlığı (Tek Oturum) ve Tercih Danışmanlığı (2 Oturum) Hizmetleri Yıllık Üniversite Danışmanlığı kapsamında verilmekte olup, ayrı ayrı da alınabilir. Üniversite adayının bireysel ihtiyaçlarına göre talep edildiği takdirde oturum sayısı artırılabilir. Hizmetler bireye özeldir. Oturumlara üniversite adayı ve velisinin birlikte katılması istenmektedir. Danışmanlık hizmeti interaktif bir hizmettir. Oturumlar arasında üniversite adayı ve velilerden "ev ödevleri" yapmaları istenebilir.

Uygulama Adımları

Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmeti almak isteyenler öncelikle aşağıdaki adımları takip etmelidir:

 1. Yukarıdan istediğiniz bir paketi seçin ve ödemeyi yapın (kredi kartınız yoksa banka havalesi yapabilirsiniz. Havale bilgileri için  iletişim formunu doldurun).
 2. Emailinize gelecek linkten hesabınızı aktive edin ve Mesleki Tercih Envanterlerini tamamlayın.
 3. İlk oturum (görüşme) randevusu için üniversite danışmanımız sizinle iletişime geçecek ve her iki taraf için uygun bir randevu günü ve saati belirlenecektir.

Bireysel Üniversite Danışmanlığı oturumları 2 saat sürmektedir. Bireysel Üniversite Danışmanlığı oturumları şimdilik Ankara ve İstanbul Ofislerimizde verilmektedir. Diğer illerden gelen görüşme talepleri zaman ve imkanlar elverdiği ölçüde internet ile telekonferans/videokonferans yapılarak karşılanabilmektedir.

Ücretsiz Broşürü İndir

Teşekkürler. Broşürünüze ulaşmak için e-posta hesabınızı kontrol ediniz.

BİZİ DANIŞANLARIMIZDAN ve VELİLERİMİZDEN DİNLEYİN!

Begüm E.

Öğrenci

Danışmanlık, lise son sınıfın yaşattığı yüklerden bıkmış, kafası karışmış olan bana çok destek oldu. Çevremdekilerin tercihimde yönlendirmesi çok zorlayıcıydı. Danışmanımın önerileri ve "Girebilir Miyim?"le okumaktan zevk duyduğum bölüme yerleştim. Arkadaşlarıma, ailelerine güvenle tavsiye ederim.

Kutluhan Ç.

Öğrenci

Danışmanlığınız sayesinde girdiğim üniversiteden ne kadar mutlu olduğumu anlatmak bana büyük zevk veriyor. Sizden aldığımız danışmanlık sayesinde seçimlerimi düzenledik ve mutlu olduğum bir tercih listesi hazırladık. Danışmanlığınız için teşekkürler.

İbrahim E.

Öğrenci

Gelecegimi sekillendirmede cok yardimci oldunuz. Buyuk ihtimalle siz olmasaniz ODTU'lu olamazdim.

Zerrin E.

Veli

Çocuğumuz yardımınızla puanıyla girebileceği okulların arasında en iyisine girdi. Bizim başarısızlık olarak gördüğümüz sonucu verdiğiniz rehberlikle başarı hikayesine döndürdünüz. Çocuğumuzla evde kuramadığımız iletişimi kurarak üniversite/meslek seçiminde neler istediğini anladık. Bölümünün ona uygunluğuna eminiz.

Melek B.

Veli

İlk görüşmemizden sonra bile kızımda olumlu değişiklikler yaşadık. Tedirgin, kararsız tutumu çalışmasına yansıyordu. Oysa şimdi kendinden emin, zorlukları yenme azmi ve isteği içinde, gayretli, istekli, neşeli. Bu bizi çok mutlu ediyor. Verdiğiniz destek ve sağladığınız katkılara teşekkürler.

Semih E.

Veli

Çocuğumun ilgi alanını keşfetme ve ODTÜ'ye girebilme şansının yüksek olacağını gösterme konusundaki hizmetleriniz takdire şayan. Siz olmasanız biz ODTÜ'yü yazmazdık. Sayenizde oğlum göğsünü gererek ODTÜ'yü kazandım, diyor. Sıcak ilginize teşekkürler.

Sedef E.

Veli

İlgi, beceri ve iş değerleri testi hayat boyu kullanabileceğimiz bir analiz. Tercih danışmanlığınız çok iyi. Sürecin başında tanışmış olmak çalışma verimi arttırımı ve iyi yönlendirme sağlardı. Bu anlayışla daha fazla üniversite adayının hizmetlerinize son yıla kalmadan ulaşmalarını dileriz.

Alp O.

Öğrenci

Parlakbirgelecek'in Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmetiyle tanışmadan önce nasıl çalışacağımı, hangi mesleği seçeceğimi bilmiyordum. Şimdi istediğim bölümde ve üniversitede okuyorsam bu hizmet sayesindedir. Tekrar çok teşekkür ederim.

Bilge G.

Veli

Oğlumun 2014-2015 öğretim yılında dersaneye gitmeden üniversiteye hazırlanması, meslek yönelimlerinin belirlenmesi ve üniversite tercihlerinin yapılmasında destek aldık. Sayelerinde bir ergenle bu önemli süreci çatışmaya girmeden geçiren bir anneyim. Teşekkürler.

Yağmur B.

Öğrenci

Omuzlarımızdaki yük o kadar fazla ki bazen geleceğimiz için en iyisinin ne olabileceğini gözden kaçırıyoruz. Danışmanlık hiç aklımda olmayan mesleklere ne kadar ilgili olabileceğimi gösterdi ve en iyi tercihi yaptım.

Yeşim Ö.

Veli

Parlakbirgelecek oğlumun doğru üniversiteyi ve bölümü bulmasına yardımcı oldu. İlgi, Beceri, İş Değerleri testleriyle detayları gördük. Yıl içindeki görüşmelerle, performans bildirimleriyle eksiklerimizi tamamladık. Tercih sürecinde hayatımızı kolaylaştırdılar. Çok teşekkürler.

Tunç Y.

Öğrenci

Son derece zorlu bir yılı benim için oldukça kolaylaştıran bir deneyimdi. Amatörce girdiğim bu süreçte, deneyimli gözlerden yardım almanın rahatlatıcılığı ile kendime en uygun seçimleri yaptım.

Alptekin O.

Veli

Parlakbirgelecek'ten oğlum için üniversite danışmanlık desteği aldık. Destek çok profesyoneldi . Öğrenci ve velisiyle empati kurdular. Velinin gerçekçi ve duygusal yaklaşımlarıyla öğrencinin beceri ve ilgilerini analiz edip sonuçlandırdılar. Emeklerine sağlık.

Eren Ö.

Öğrenci

Parlakbirgelecek sayesinde istediğim üniversitede ve bölümdeyim. Verdikleri yönergeleri aynen uyguladım. Sayısalcı olmama rağmen hep gönlümden geçen ekonomi bölümünü seçtim. Seçimimde bana çok destek oldular. Tüm ekibe tekrar çok teşekkürler.

Pınar B.

Veli

Çocuğumun çok başarılı ve mutlu olabileceği ama bizim bilgi sahibi olmadığımız birçok meslek seçeneği var. Danışmanlarımız testler uygulayarak, öğrenci ve velilerle konuşup bilgi vererek, bazen de arabulucu olarak bizi yönlendirdiler.

Hakkımızda

Parlakbirgelecek.com, üniversite adaylarının ilgi, beceri ve iş değerlerine uygun meslekleri edinecekleri üniversite programlarını bilinçli olarak tercih etmelerine yardımcı olan ve bu programlara girmeleri için gereken bireysel öğrenme ve rehberlik ihtiyaçlarına sistematik bir şekilde cevap veren entegre bir platformdur.

300.000'in üzerinde kayıtlı üyeye sahip platform ile üyelerimize sağladığımız çeşitli hizmetlerimizin yanı sıra, üniversite adaylarının bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak, kendilerini tanımalarına, meslek hedeflerini belirlemelerine, hedeflerine ulaşmak için odaklı çalışmalarına, bilgili ve bilinçli tercihler yapmalarına yardımcı olacak profesyonel ve Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmetlerimizi Ankara ve İstanbul Ofislerimizde sürdürmekteyiz.

İletişim

Biz Sizi Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız kaydedildi. Uzmanımız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.