İSTEDİĞİN ÜNİVERSİTE ve BÖLÜME GİRMEK HAYAL DEĞİL!
ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI İLE HEDEFİNİ YAKALA!


2012 yılından bu yana sürdürdüğümüz Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanan tüm öğrencilerimiz hayallerindeki bölüme girerek üniversiteli oldular.

Ferda Şahmalı

Parlakbirgelecek.com COO
ve Üniversite Danışmanlığı Koordinatörü

Nedir?

Üniversite adaylarının ihtiyaçlarını karşılayacak profesyonel danışmanlık hizmetidir.

Kimler yararlanabilir?

 • 9, 10, 11 ve 12. sınıfa devam eden lise öğrencileri
 • Lise Mezunları ve diğer üniversite adayları

Kapsam

 • Meslek Seçimi
 • Hedef Odaklı Çalışma
 • Performans Değerlendirme
 • TYT ve AYT Değerlendirme
 • Tercih Listesi Hazırlama

Uygulama Adımları

 • Siteye Kayıt
 • Mesleki Tercih Envanterleri Uygulaması
 • Danışmanlık Oturumlarına Geçilmesi

Hizmetlerimiz

11. ve 12. Sınıf Öğrencileri için Üniversite Danışmanlığı başvuruları başlamıştır.

Meslek
Danışmanlığı

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Alan ve/veya Meslek Seçimi
 • Size özel Uzman Rehber Öğretmen ile yüz yüze 2 saatlik görüşme (veli ile birlikte katılım istenmektedir)
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN

Tercih
Danışmanlığı

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Meslek, Bölüm ve Üniversite Seçimi
 • Tercih Listesi Hazırlama
 • Size özel Uzman Rehber Öğretmen ile yüz yüze 2’şer saatlik 2 görüşme (aile ile birlikte katılım istenmektedir)
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN
 • HIDDEN

Üniversite
Danışmanlığı

 • Mesleki Tercih Envanterleri (İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri)
 • Envanter Analizi ve Yorumlaması
 • Alan ve/veya Meslek Seçimi
 • Alan / Meslek / Ana Dal / Üniversite Araştırmaları
 • Hedef Belirleme
 • Çalışma Performansı Değerlendirme
 • TYT ve AYT Değerlendirme
 • Tercih Listesi Hazırlama
 • Size özel Uzman Rehber Öğretmen ile yüz yüze 2’şer saatlik 6 görüşme (aile ile birlikte katılım istenmektedir)

*Üniversite Danışmanlığı hizmetlerimiz Ankara ofisimizde yüzyüze verilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen ve diğer şehirlerde yaşayan adaylar ile görüşmeler internet üzerinden görüntülü videokonferans ile yapılmaktadır. Hizmet satın alımı yapılmadan önce randevu tarihleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
e-posta: danisman@parlakbirgelecek.com
Tel: 0-312-426 4841
Cep: 0-530-1951951

GELECEĞİNİZ BİZİMLE DAHA PARLAK!

Üniversite Danışmanlığı

Nedir?

Üniversite adaylarına, Parlakbirgelecek.com sitesi içerik ve ürünlerini kullanarak, alan seçiminden başlayarak, meslek seçimi, ana dal seçimi, üniversite seçimi ve program seçimleri, yani, hedef belirlemeleri, belirledikleri hedeflere ulaşma, lise sonrası tüm opsiyonları tanımlama ve tercihlerini bilinçli şekilde oluşturmaları için Üniversite Danışmanlarınca bireysel oturumlarla (yüz yüze görüşmelerle) sunulan profesyonel bir danışmanlık hizmetidir.

Kimler Yararlanabilir?

 • Alan Seçiminde yardıma ihtiyaç duyan 9 ve 10. sınıf öğrencileri ile Meslek Seçimi konusunda kararsız olan 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile diğer üniversite adayları Meslek Danışmanlığı’ndan,
 • Tercih Listesi oluşturma konusunda yardıma ihtiyaç duyan 12. sınıf öğrencileri ile sınava tekrar girmiş diğer üniversite adayları Tercih Danışmanlığı’ından,
 • Baştan sona tüm süreç boyunca yardıma ve meslek seçimi, hedef belirleme, hedef odaklı çalışma performansı değerlendirme, TYT ve AYT değerlendirme, tercih listesi oluşturma konusunda kapsamlı desteğe ihtiyaç duyan 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile sınava girecek diğer üniversite adayları Üniversite Danışmanlığı’ndan yararlanabilirler.

Hizmet Kapsamı:

Üniversite Danışmanlığı Hizmeti aşağıda belirtilen hizmetleri kapsamaktadır:

 1. Oturum: Tanışma ve bireye özel olarak hazırlanan İlgi, Beceri, İş Değerleri Testleri Raporları, Birleştirilmiş Rapor ve En Uygun Meslekler Listesinin (alan içi ve alan dışı) analizi ve yorumlanması,
 2. Oturum: Adaya En Uygun Alan, Hedef Mesleklerin/Programların/Üniversitelerin belirlenmesi,
 3. Oturum: Hedefe ulaşmak için Çalışma Sistemi Önerileri ve Performans Değerlendirme,
 4. Oturum: TYT ve AYT Sonuçları Değerlendirme ve Yorumlama,
 5. Oturum: Tercih Listesi Hazırlama.

Meslek Danışmanlığı (Tek Oturum) ve Tercih Danışmanlığı (2 Oturum) Hizmetleri Üniversite Danışmanlığı kapsamında verilmekte olup, ayrı ayrı da alınabilmektedir. Üniversite adayının bireysel ihtiyaçlarına göre talep edildiği takdirde oturum sayısı artırılabilir. Hizmetler bireye özeldir. Oturumlara üniversite adayının velisiyle birlikte katılması istenmektedir. Danışmanlık hizmeti interaktif bir hizmettir. Oturumlar arasında üniversite adayı ve velilerden "araştırma ve ev ödevleri" yapmaları istenebilir.

Uygulama Adımları

Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmeti almak isteyenler öncelikle aşağıdaki adımları takip etmelidir:

 1. Yukarıdan istediğiniz bir paketi seçin ve ödemeyi yapın (kredi kartınız yoksa banka havalesi yapabilirsiniz. Havale bilgileri için  iletişim formunu doldurun).
 2. E-postanıza gelecek linkten hesabınızı aktive edin ve Mesleki Tercih Envanterlerini tamamlayın
 3. İlk oturum (görüşme) randevusu için üniversite danışmanımız sizinle iletişime geçecek ve her iki taraf için uygun bir randevu günü ve saati belirlenecektir.

Bireysel Üniversite Danışmanlığı oturumları 2'şer saat sürmektedir. Yüz yüze görüşme oturumları şimdilik Ankara Ofisimizde verilmektedir. Diğer illerden gelen görüşme talepleri internet ile telekonferans/videokonferans yapılarak karşılanabilmektedir.

Ücretsiz Broşürü İndir

Teşekkürler. Broşürünüze ulaşmak için e-posta hesabınızı kontrol ediniz.

BİZİ DANIŞANLARIMIZDAN ve VELİLERİMİZDEN DİNLEYİN!

Boğaçhan Ö.

Öğrenci

Zorlu geçen üniversiteye giriş sürecinde ve sınav döneminde bana her aşamada en doğru seçimi yapmam konusunda verdikleri tam destek, moral ve motivasyon için başta Sayın Ferda Şahmalı olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederim. 

Sema B.

Veli

Eğitim konusuyla çok ilgili bir anneyim, ama sizinleyken birçok konudan haberdar olmadığımı gördüm. Sabrınız, yıllara yayılan birikiminizi aktarmanız, devam eden heyecanınız icin teşekkür ederim. Kendimi güvende ve doğru adreste hissettim.

Venüs B.

Öğrenci

Görüşmemiz benim için çok aydınlatıcıydı. Bana uygun olduğuna inandığım çoğu şeyin farklı yönlerini görerek meslek/üniversite konularında daha bilinçliyim. Sayenizde ufkum açıldı. Becerileri, ilgilerimi keşfetmeye zaman ayırıyorum. Önceden önemsemediğim alanları araştırıyorum.

Meryem U.

Veli

Verdiğiniz danışmanlıkla ve çok isabetli bir seçimle, oğlum şu anda çok isteği bir üniversite ve bölüme çok büyük bir hevesle gidip geliyor. Sonsuz minnettarlığımızı bilmenizi isterim. Üniversite stresi içindeki tüm gençlere ve ailelere bizim için yaptıklarınızı anlatıyoruz.

Nilsu T.

Öğrenci

Küçüklükten beri meslek seçememiştim. Değişik meslekler arasında gidip geliyordum. Parlakbirgelecek.com üniversite danışmanı sayesinde en uygun mesleği seçtim. Sınav sürecinde de hep yanımdaydı.  Şimdi bu kadar sevebileceğim başka bir meslek olamaz, tam bana göreymiş diyorum.

Erhan B.

Veli

Gençler kendilerini tanımadan meslek seçiyor! Kızıma öğretmenleri "hukuk" önermişti. Değerlendirmelerinizde "Hukuk" sonda çıktı. Karı/koca avukatız ama "Hukukçu" olma kriterlerini sizden öğrendik. Kızım değerlendirmenizde çıkan meslekte burslu, mutlu okuyor. Süreç bilgi/görgümüzü aşıyordu.

Cankat U.

Öğrenci

Göstermiş olduğunuz rota doğrultusunda, vermiş olduğunuz ışık eşliğinde istediğim hedefe sayenizde ulaştım. Herşey için çok teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarıma ve yakınımdakilere bu yaşadığım deneyimi anlattım ve anlatmaya devam ediceğim.

Melek B.

Veli

Zorlu ve sıkıntılı bu süreçteki desteğinizle çocuğumun kararsızlıklarla dolu ve stresli dönemini atlamanıza katkınız çok fazlaydı. 11. sınıfta kararını vermesine yardımcı olmanız sayesinde meslek hedefini belirleyerek yurtdışında ve Türkiye'de istediği bölümü kazandı. Sonsuz teşekkürler.

Kutluhan Ç.

Öğrenci

Danışmanlığınız sayesinde girdiğim üniversite ve bölümden ne kadar mutlu olduğumu anlatmak bana zevk veriyor. Sizden aldığımız danışmanlık sayesinde seçimlerimi düzenledik ve mutlu olduğum bir tercih listesi hazırladık. Danışmanlığınız için teşekkürler.

Zeynep Ö.

Veli

Oğlumun geleceğini planlarken Parlakbirgelecek ile hangi mesleğin onu daha mutlu ve başarılı kılacağını öğrenmek çok önemli katkı sağladı. Danışmanımız Ferda Şahmalı'nın sınava hazırlık sürecindeki katkıları, desteği ve pozitif enerjisi paha biçilmezdi. Tüm Parlak Bir Gelecek ekibine teşekkürler.

Begüm E.

Öğrenci

Danışmanlık, lise son sınıfın yaşattığı yüklerden bıkmış, kafası karışmış olan bana çok destek oldu. Çevremdekilerin tercihimde yönlendirmesi çok zorlayıcıydı. Danışmanımın önerileri ve "Girebilir Miyim?"le okumaktan zevk duyduğum bölüme yerleştim. Arkadaşlarıma, ailelerine güvenle tavsiye ederim.

Selami T.

Veli

Kızım ne olacağı hakkında kararsızdı. Bir arkadaşının tavsiyesiyle Parlakbirgelecek.com ile tanıştık. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda Mimarlığı hedefledi ve buna ulaşabilmesi için 1 yıl boyunca  destek aldı. Şimdi okulunda çok mutlu okuyor. Çocuğumuzun mutluluğu bizim de mutluluğumuz.

Hakkımızda

Parlakbirgelecek.com, üniversite adaylarının ilgi, beceri ve iş değerlerine uygun meslekleri edinecekleri üniversite programlarını bilinçli olarak tercih etmelerine yardımcı olan ve bu programlara girmeleri için gereken bireysel öğrenme ve rehberlik ihtiyaçlarına sistematik bir şekilde cevap veren entegre bir platformdur.

600.000'in üzerinde kayıtlı üyeye sahip platform ile üyelerimize sağladığımız çeşitli hizmetlerimizin yanı sıra, üniversite adaylarının bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak, kendilerini tanımalarına, meslek hedeflerini belirlemelerine, hedeflerine ulaşmak için odaklı çalışmalarına, bilgili ve bilinçli tercihler yapmalarına yardımcı olacak profesyonel ve Bireysel Üniversite Danışmanlığı hizmetlerimizi Ankara ofisimizde sürdürmekteyiz.

İletişim

Biz Sizi Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız kaydedildi. Uzmanımız en kısa zamanda size geri dönüş yapacaktır.